KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14325048
nr 1432 5048
Karl Wittgren
(1858-1919), Sverige
Oljemålning, Vallsjöruinen i månsken. Signerad. Olja på pannå, 35x64, yttermått inklusive ram: 46x77 cm
Karl Wittgren, svensk konstnär född 1858, död 1919 .
Utrop:
500 kr
måndag 22 november 2021
kl 20:27:04